Jogosítvány személyautóra

B kategóriás vezetői engedély

Milyen járművet vezethetsz B kategóriás vezetői engedéllyel?

“B” kategóriás vezetői engedéllyel a legfeljebb 3500 kg össztömegű tehergépkocsi vagy személygépkocsi vezethető, melyben a szállítható személyek száma legfeljebb 9 fő. Az ilyen teher- vagy személygépkocsival egy 750 kg tömeget meg nem haladó könnyű pótkocsi is vontatható.”B” kategóriára érvényesített vezetői engedéllyel vezethető még – az orvosi érvényesség lejártát követően is, de legfeljebb az engedély kiállítását követő 10 évig – mezőgazdasági vontató és könnyű pótkocsija, segédmotoros kerékpár, lassú jármű és pótkocsija, valamint kerti traktor, és állati erővel vont jármű. Az elsőként szerzett nemzetközi kategóriás vezetői engedély a vizsga napjától számított 2 évig kezdő vezetői engedélynek minősül. “B” kategóriára érvényesített kezdő vezetői engedéllyel pótkocsi nem vontatható. Nemzetközi kategória.

Tanulótájékoztató a Jávorszki Autósiskola vállalkozási és a „B” kategóriás képzés vállalási feltételeiről

Feltételek

A beiratkozás személyesen, ügyfélfogadási időben a Felnőttképzési Szerződés aláírásával és a Tanulótájékoztató átvételével történik. Fiatalkorú esetében szülő/gondviselő aláírása szükséges.

• Betöltött 16 és fél éves életkor
  • A Felnőttképzési Szerződés megkötése
  • Az elméleti tanfolyam díjának megfizetése
  • Szükséges okmányok: személyi igazolvány és lakcímkártya, amennyiben van: érvényes diákigazolvány és meglévő jogosítvány

• Megfelelés a 326/2011. (XII. 28.) Kormányrendeletben meghatározott feltételeknek
• Az elméleti vizsga idejéig betöltött 16 és 3/4 év
• Elvégzett elméleti tanfolyam (9 hónapon belül)
• Kitöltött jelentkezési lap és érvényes szerződés
• Nyilatkozat az alapfokú iskolai végzettség meglétéről és az írni- és olvasni tudásról
• Befizetett elméleti vizsga díj
• Az érvényes orvosi alkalmassági vélemény (és esetlegesen már meglévő jogosítvány) másolatának leadása az Autósiskolának
• Az első elméleti vizsgán az alapfokú iskolai végzettség (8 általános) igazolása hitelt érdemlő módonA

• A hatóságilag előírt életkor (17 év) betöltése a forgalmi vizsga napjáig
• Sikeres elméleti vizsga (az első elméleti előadástól számított 12 hónapon belül) és igazolt alapfokú iskolai végzettség az első elméleti vizsga előtt
• Levezetett kötelezően előírt gyakorlati óraszám (29 óra + 1 óra vizsga)
• Teljesített kötelezően előírt menettávolság (580 km)
• Befizetett forgalmi vizsga- és vizsgaszervezési díj az Iskolavezetőnél

Árak

• Tantermi tanfolyam: 50.000,- Ft, érvényes diákigazolvány bemutatásával: 45.000,- Ft – a tantermi képzés csak megfelelő létszám esetén indul
• E-learning képzés: 50.000,- Ft-tól, érvényes diákigazolvány bemutatásával: 45.000,- Ft-tól

A gyakorlati oktatás díja függ a választott oktatótól és az oktatás helyszínétől, továbbá az árváltozás jogát fenntartjuk!

• Gyakorlati képzés óradíja: 10.000,- Ft-tól
• Pótóra óradíja: 10.000,- Ft-tól
• Más képzőszervtől érkezett tanulók esetén az óradíj: 11.000,- Ft-tól (min. 15 óra vezetés)
• Más képzőszervtől érkezett tanulók esetén a pótóra díja: 11.000,- Ft-tól
• Gyakorló órák díja jogosítvánnyal rendelkező tanulók esetén: 11.000,- Ft-tól (min. 15 óra vezetés)

• KRESZ vizsga (elmélet): 4.600,- Ft
• Forgalmi vizsga (gyakorlat): 11.000,- Ft

A tanpálya üzemeltetője vizsgánként vizsgaszervezési díjat számol fel, melynek költsége (2.000,- Ft) a tanulót terhelik.

A pótvizsgák díja megegyezik a vizsgák díjával.

Amennyiben szükséges:

• I. fokú orvosi alkalmassági vélemény: kb.: 7.200,- Ft (díja a háziorvosnak fizetendő)
• Elsősegélynyújtó tanfolyam és vizsga: 35.000,- Ft

Óraszámok

• Közlekedési alapismeretek: 20 óra (1 óra=45 perc)
  • Járművezetés elmélete: 6 óra (1 óra=45 perc)
  • Szerkezeti- és üzemeltetési ismeretek: 2 óra (1 óra=45 perc)
  • Alapoktatás: 9 óra
  • Főoktatás (forgalom) 20 óra (14 óra városi-, 4 óra országúti-, 2 óra éjszakai vezetés)
  • Forgalmi vizsga: 1 óra

A gyakorlati vizsgák ideje – díjfizetés szempontjából – tanórának minősülnek. A gyakorlati tanórák időtartama: 50 perc, a forgalmi vizsga időtartama: 60 perc.