Jogosítvány MOTORra

Vezetői engedély "A" korlátlan kategóriára

Milyen járművet vezethetsz "A" kategóriás vezetői engedéllyel?

“A” kategóriára érvényesített vezetői engedéllyel minden motorkerékpárt vezethetsz. A kategória meghatározása szerint ide tartozik az a teljesítménykorlátozás- és oldalkocsi nélküli motorkerékpár is, amelynek hengerűrtartalma legalább 595 cm3 és teljesítménye legalább 50 kW.

Tanulótájékoztató a Jávorszki Autósiskola vállalkozási és az „A” kategóriás képzés vállalási feltételeiről

Előképzettség nélkül
(meglévő jogosítvány kategória nélkül)

A beiratkozás személyesen, ügyfélfogadási időben a Felnőttképzési Szerződés aláírásával és a Tanulótájékoztató átvételével történik.

• Beiratkozáskor 23,5 éves életkor
  • Alapfokú iskolai végzettség megléte
  • A Felnőttképzési Szerződés megkötése
  • Az elméleti tanfolyam díjának megfizetése
  • Szükséges okmányok: érvényes személyazonosító igazolvány és lakcímkártya, amennyiben van: érvényes diákigazolvány és meglévő jogosítvány

Elméleti tanfolyam:

• Tantermi tanfolyam: 50.000,- Ft, érvényes diákigazolvány bemutatásával: 45.000,- Ft – a tantermi képzés csak megfelelő létszám esetén indul
  • E-learning képzés: 50.000,- Ft-tól, érvényes diákigazolvány bemutatásával: 45.000,- Ft-tól.

Óratípusok:

• Szerkezeti- és üzemeltetési ismeretek
  • Járművezetés elmélete
  • Közlekedési alapismeretek

Az eduKresz e-learning képzés esetén az óraszámok rugalmasan alakíthatóak a választott díjcsomagnak megfelelően, illetve a minimum tanulással töltött idő figyelembevételével.

Gyakorlati óradíjak:

A gyakorlati oktatás díja függ a választott oktatótól és az oktatás helyszínétől, továbbá az árváltozás jogát fenntartjuk!

• Gyakorlati képzés óradíja: 10.000,- Ft-tól
  • Pótóra óradíja: 10.000,- Ft-tól
  • Más képzőszervtől érkezett tanulók esetén az óradíj: 11.000,- Ft-tól (min. 15 óra vezetés)
  • Más képzőszervtől érkezett tanulók esetén a pótóra díja: 11.000,- Ft-tól

Gyakorló órák díja jogosítvánnyal rendelkező tanulók esetén: 11.000,- Ft-tól (min. 15 óra vezetés)

Óraszámok:

• Alapoktatás: 10 óra
  • Városi vezetés: 11 óra
  • Országúti vezetés: 5 óra

Vizsgadíjak:

• KRESZ vizsga (elmélet): 10.500,- Ft
  • Járműkezelés vizsga (rutin): 9.000,- Ft
  • Forgalmi vizsga (gyakorlat): 24.000,- Ft

A tanpálya üzemeltetője vizsgánként vizsgaszervezési díjat számol fel, melynek költsége (4.000,- Ft) a tanulót terheli.

A pótvizsgák díja megegyezik a vizsgák díjával.

Egyéb díjak (amennyiben szükséges):

• I. fokú orvosi alkalmassági vélemény: kb.: 7.200,- Ft (díja a háziorvosnak fizetendő)
  • Elsősegélynyújtó tanfolyam és vizsga: 35.000,- Ft
  • Megfelelés a 326/2011. (XII. 28.) Kormányrendeletben meghatározott feltételeknek
  • Az elméleti vizsga idejéig betöltött 23 év 9 hónapos életkor
  • Elvégzett elméleti tanfolyam (9 hónapon belül)
  • Kitöltött jelentkezési lap és érvényes szerződés
  • Nyilatkozat az alapfokú iskolai végzettség meglétéről és az írni- és olvasni tudásról
  • Befizetett elméleti vizsga díj
  • Az érvényes orvosi alkalmassági vélemény (és esetlegesen már meglévő jogosítvány) másolatának leadása az Autósiskolának
  • Az első elméleti vizsgán az alapfokú iskolai végzettség (8 általános) igazolása hitelt érdemlő módon

A hatósági elméleti vizsga időtartama 55 perc.

• A hatóságilag előírt betöltött 24. életév után tehető vizsga
  • Sikeres elméleti vizsga (az első elméleti előadástól számított 12 hónapon belül) és igazolt alapfokú iskolai végzettség az első elméleti vizsga előtt
  • Befizetett járműkezelési vizsga- és vizsgaszervezési díj az Iskolavezetőnél

Tárgyi feltételek:

• Bukósisak
  • Szemüveg (a bukósisak kialakításától függően)
  • Protektoros hosszúnadrág (nadrágba vagy nadrágra illeszthető térdprotektorral)
  • Protektoros dzseki (dzsekibe vagy dzsekire illeszthető könyök- és gerincprotektorral)
  • Protektoros kesztyű
  • Magas szárú zárt cipő vagy csizma
  • Elöl-hátul „T” betűjelzéssel ellátott, tanulónként eltérő színű vagy számozott tanulómellény (a képzőszerv biztosítja)
  • Érvényes forgalmi engedéllyel és érvényes felelősségbiztosítással rendelkező kétkerekű motorkerékpár (a képzőszerv biztosítja), amely az alábbi jellemzőkkel rendelkezik:
    – legalább 595 cm3-t hengerűrtartalom
    – legalább 40 kW teljesítmény

A hatósági járműkezelési vizsga időtartama 20 perc.

• A hatóságilag előírt betöltött 24 életév
  • Sikeres jármű kezelési (rutin) vizsga
  • Befizetett forgalmi vizsga- és vizsgaszervezési díj az Iskolavezetőnél

Tárgyi feltételek:

• Bukósisak
  • Szemüveg (a bukósisak kialakításától függően)
  • Protektoros kesztyű
  • Magas szárú zárt cipő vagy csizma
    – legalább 595 cm3-t hengerűrtartalom
    – legalább 40 kW teljesítmény

A hatósági forgalmi vizsga időtartama 1 óra.